Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Квітень » 28 » 30-ті роковини Чорнобильській трагедії
16:22
30-ті роковини Чорнобильській трагедії

26 квітня - 30-ті роковини трагедії, що сталася на Чорнобильській АЕС.  За підрахунками експертів, сумарний викид радіоактивних елементів йоду, стронцію і цезію, що потрапили в навколишнє середовище внаслідок руйнації реактора четвертого Чернобильського енергоблоку. Три з половиною мільйони українських громадян, були уражених радіацією, з них майже півтора мільйона  - діти. Проте ми живемо, змагаємося з бідою і бачимо ознаки, що, попри все, долаємо її. Україна після Чорнобиля стала першою в історії людства державою, яка свою ж територію, за площею в європейську країну, що лежить тільки в одній сотні кілометрів від столиці, офіційно визнала непридатною для життя, небезпечною для себе, назвавши її зоною відчуження - 2044 квадратних кілометри.

Приблизно 400 тисяч людей евакуйовано із зони лиха. Території, які вони покинули, на багато десятків років залишаться пустелями, обнесеними колючим дротом.

В Будинку культури СМТ  Знам'янка Друга  відбувся  концерт з нагоди 30-ї річниці, під час якого  вихованці Центру дитячої та юнацької творчості привітали ліквідаторів Чорнобильскої АЕС та всіх присутніх в актовому залі.       

Колектив  народного танцю «Сузір’я» (керівник Олена Андрєєва) привітав усіх присутніх  хореографічними  композиціями: «Лелеки», «Шкільна  перерва», «Думки», «Кокетки».    

Колектив «До-ми-сольки» (керівник Катерина Пасхалова)  виступив з вокальними  номерами  «Моя земля», «Чорнобильська біда», «Україночка мала», «Україна - це ти».                       Хореографічний колектив  народного танцю «Любава»  (керівник  Олена Долинська) запальним таночком « Флотський» усіх присутніх повернув  у минуле, а "Українська полька" завершила концертну програму.

Минають роки після аварії на Чорнобильській АЕС,та біль не вщухає,тривога не полишає людей,пов’язаних скорботним часом ядерного апокаліпсиса. Чорнобиль атомний -він, мабуть, зникне після того, як ми витравимо в собі Чорнобиль духовний. А поки що не заживає чорнобильська рана. Ми повинні пам’ятати.

                                                                                           О.Андрєєва  - керівник гуртка        

Переглядів: 86 | Додав: Знамянський_ЦДЮТ | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar