Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Січень » 24 » Формування творчої особистості-діалог з видатним педагогом В.Сухомлинського
16:57
Формування творчої особистості-діалог з видатним педагогом В.Сухомлинського

23 січня 2018 року в Центрі дитячої та юнацької творчості відбулася педагогічна рада з проблеми: Аналіз роботи закладу за I - семестр 2017/2018 навчального року. Формування творчої особистості - діалог з видатним педагогом  Василем Сухомлинським.

Завдання:

  • ·        колективний аналіз освітнього процесу в закладі станом за I – семестр поточного навчального року;
  • ·         пропаганда та трансформація педагогічні ідеї Василя Сухомлинського в умовах сучасного закладу позашкільної освіти.             

Попередня робота: робота творчої  групи по вивченню педагогічної спадщини

                                 В.О. Сухомлинського.

Форма роботи: круглий стіл

Під час педагогічної ради розглядались питання аналізу навчально – виховної роботи закладу за I- семестр 2017/2018 навчального року та окреслення основних орієнтирів навчально – виховної роботи закладу на II – cеместр поточного навчального року. Підведено підсумки вивчення та оцінювання діяльності педагогічних працівників закладу за звітний період.

 Друга частина педагогічної ради була присвячена трансформації педагогічних ідей Василя Сухомлинського в практику роботи гурткових занять закладу позашкільної освіти. До уваги присутніх була представлена відео-презентація про життєвий шлях видатного земляка. Звучали виступи з таких тем: Трансформація педагогічниї ідей Вавсиля Сухомлинського в прктику освітнього процесу в закладі позашкільної освіти (доповідач Г.Подвиженко); Естетичне та емоційне виховання дітей в закладі позашкільної освіти (доповідач О.Андрєєва, керівник хореографічного колективу «Сузір’я»); Піклування про здоров’я та фізичне виховання дітей та молоді засобами педагогічної спадщини В.Сухомлинського (доповідач К.Степанова, керівник зразкового художнього хореографічного колективу сучасного танцю «Екстраверт»); Трудове виховання та праця в становленні особистості (доповідач Н.Філоненко, керівник гуртка «Паеперопластика»); Духовний світ дитини.Роль сім’ї у формуванні особистості (Н.Любінська, керівник гуртка «Іграшка-сувенір»); Виховання всебічно – розвиненої особистості шляхом трансформації педагогічних ідей В.Сухомлинського (доповідач С.Кондратьєва, керівник гуртка «Незвичайне поряд»).

Директор закладу Г.Подвиженко проаналізував роботу закладу з проблеми  впровадження педагогічних ідей видатного земляка. Доречно зазначити, що всі виступаючі ділились досвід практичного використання педагогічної спвадщини Василя Сухомлинського на гурткових заняття свого напряму. Так в практиці О.Андрєєвої постійними є «уроки мислення», єднання з природою, заняття ритміки з молодшими школярами на свіжому повітрі. Пріоритетним напрямом роботи К.Степанової є розвиток та покращення здоров’я та фізичного стану вихованців засобами хореографічного мистецтва, шляхом впровадження педагогічного досвіду Василя Сухомлинського з даного питання. Керівник науково-технічного гуртка Н.Філоненко висвітлила роботу свого гуртка з впровадженням ідеї видатного педагога в напрямку трудового виховання. Сівпрацю з сім’єю, методику роботи з батьками поділилась Н.Любінська. «Дитиноцентризм» та розвиток всебічно-гармонійної особистості, саме ці стрижні є основними у освтньоньому процесі гуртка «Незвичайне поряд», керівник С.Кондратьєва. Педагог впроваджує в практику діяльності гуртка постійні подорожі в природу, сезонні ленд-арти, виховні  розваги до на свіжому повітрі із залученням батьків вихованців. Постійними є екскурсії до місцевого та краєзнавчого музеїв, піші екскурсії містом, зустрічі з місцевими майстринями та багато іншого.

Звернення до педагогічної спадщини В.Сухомлинського, розгляд його педагогічної системи, наявність наукових шкіл та їх активна діяльність як наукова, так і просвітницька, свідчать про плідність і перспективність цього напряму досліджень не лище в структурі істирико – педагогічної науки, а й вагому значущість для розв’язання актуальних проблем сучасної освітньої та виховної практики.

                                                                                             І.Слєпєнькова, методист закладу


Переглядів: 88 | Додав: Знамянський_ЦДЮТ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar