Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Січень » 19 » Яке Різдво без української колядки та вертепу
21:45
Яке Різдво без української колядки та вертепу

Яке  Різдво без української колядки та вертепу

Яке  Різдво без української колядки та вертепу ? На Різдво у кожному домі колядують, адже «Нова радість стала» - Христос Народився, Славіймо його!

07, 08 та 12 січня 2015 року в м. Знам’янка відбувся Різдвяний вертеп та коляда. Учасниками заходу були вихованці Центру дитячої та юнацької творчості гуртка «Паперопластика» (керівник Філоненко Н.О.), «Початкове технічне моделювання» (керівник Конопліна Я.Д.), «Судномоделювання» (керівник Колесник І.В.).

Вертепники йшли в народ популяризувати українські вистави  в формі театру. Ця форма найзручніша для поширення в маси правди про історичні події та збереження національних традицій. І кого тут тільки не було і «Звіздар» і «Пастухи», «Козак», «Біда», «Ірод», «Смерть», «Меланка» і «Василько», «Коза», «Доктор», «Баба», «Дід», «Циганка», «Чорт», «Солоха», «Солоха», «Ангел». В сюжеті цар Ірод дізнається від пастухів, що Христос народився, претендент на його престол. Бажаючі позбутися суперника, він кличе смерть і наказує вбити всіх дітей віком від 2 років і молодше. За цей злочин смерть карає Ірода. Жартівливим епізодом у вертепі була сценка Кози з доктором. Слід зазначити, що атрибути костюмів та аксесуари до них (роги, корона, скіпітер, коса, шапки, зірка) діти власноруч виготовили на гуртку.

Теотральне дійство, в якому брали участь 18 учасників різного віку, зачарувала всіх глядачів, змусило  забути всі клопоти та негаразди, занурились  в ті далекі часи. На імпровізованій сцені пастушки звіщали про ясну зорю, що вказувала на шлях де сталося чудо…

   

    

    

Гуртковий вертеп пройшов з колядою ринком «Фенікс».Святкову виставу показали вихованці у КМС, ЕЧ – 3, залізничному вокзалі, магазині «Вітоль», «Майдодир», філії №1 Центру дитячої та юнацької творчості привітали зі святами, побажали гарного настрою, щастя та довголіття. В подяку за виставу діти отримали багато солодких подарунків та фруктів. Сценка вертепу закінчилися на радісній ноті, ми святкували Різдво Христове  за нашими традиціями, згадували колядки віншівки, приймали Духом Різдва і як ніколи усвідомлювали, що лише разом ми є народ з власними звичаями і побутом, особливими культурними і духовними цінностями. Христос Рождається!

   

   

Ролі виконували:

 1. Звіздар   (Долинський М.);
 2. Пастух 1( Мірашніченко К.);
 3. Пастух 2 (Гіль А.);
 4. Пастух 3 (Заргарян М.);
 5. Козак  (Ратушний);
 6. Біда (Мяснікова);
 7. Ірод (Дунда В.);
 8. Смерть (Озарчук Ю.);
 9. Меланка (Черний О.);
 10.  Василько (Беркут М.);
 11.  Коза (Гонтарь В.);
 12.  Лікар  (  Комісарова Н.);
 13.  Дід  (Погоріла Д.);
 14.  Баба (Котюча Д.);
 15.  Циганка (Заргарян  А.);
 16. Чорт (Конопліна Я.Д.);
 17.  Солоха (Філоненко Н.О.);
 18.  Ангел (Ігнатенко С.).

                                                                      Н.Філоненко- керівник гуртка  

                                                                     «Паперопластика»      

Переглядів: 216 | Додав: Знамянський_ЦДЮТ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar