Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Січень » 19 » Координаційна рада Знам’янського міського парламенту дітей
11:20
Координаційна рада Знам’янського міського парламенту дітей

18 січня 2018 року у Центрі дитячої та юнацької творчості відбулося засідання Координаційноі ради Знам’янського міського парламенту дітей. В роботі засідання взяли участь представники всіх закладів освіти міста.

На засіданні Ради кординаторів були розглянуті питання стосовно проектної діяльності учнівських самоврядувань міста та міського парламенту дітей, проаналізовано рейтинг міжсесійної активності парламентів та обговорено рішення VІ сесії ХІ скликання Кіровоградського обласного парламенту дітей.

Основну увагу члени координаційної ради приділили підготовці до ІІ сесії VI скликання Знам’янського міського парламенту дітей, яка запланована на 1 лютого 2018 року.

Також, під час засідання відбулася зустріч депутатів Знам’янського МПД з начальником відділу «Знам’янське бюро правової допомоги» Олександрійського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги  Большаковим Русланом Вікторовичем  та зі старшим інспектором Знам’янського міськрайонного відділу з питань пробації майором внутрішньої служби Боршош Оленою Вікторівною. Зустріч проходила у форматі діалогу в рамках загальнонаціонального проекту Міністерства юстиції України «Я маю право».

Фахівці  більш детально ознайомили дітей з правопросвітницьким проектом, який реалізуватиметься в 2017-19 роках, та ключова мета якого – побороти правовий нігілізм, підвищити рівень правової культури та правової свідомості громадян України. Руслан Вікторович наголосив, що даний проект має велике значення, оскільки навіть сьогодні дуже значний відсоток громадян України не повністю обізнані щодо своїх прав та не в повній мірі знають, як захищати себе або куди звертатися за правовою допомогою. Олена Вікторівна ознайомила з причинами та умовами, які сприяють скоєнню кримінальних правопорушень серед неповнолітніх, та охарактеризувала найбільш поширені кримінальні правопорушення, які вчиняють підлітки на території міста.

З цікавістю вислухавши лекторів, діти поставили їм масу запитань, на які отримали вичерпні відповіді. Особливо цікавили юних парламентарів питання стосовно права на звернення громадян України до Європейського суду,оформлення біометричних паспортів, а також особливості відбування неповнолітніми покарань.

Також депутатам МПД вручили буклети Міністерства юстиції України: «Не знаєш, як вирішити спір?», «Забирають бізнес? Відбирають майно?», «Не знаєш, як оформити субсидію?», «Не знаєш, як оформити договір оренди землі?» .

Слід відзначити, що зустрічі такого формату особливо важливі, адже правове виховання зміцнює життєву позицію, підвищує громадянську активність та загострює почуття непримиренності до негативних явищ.

Координатор МПД

Литвинець С.В.

 

Переглядів: 66 | Додав: Знамянський_ЦДЮТ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar