Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Квітень » 14 » «Лялька – мотанка оберіг українського народу»
22:10
«Лялька – мотанка оберіг українського народу»

«Лялька – мотанка оберіг українського народу»

 

Найвідоміша лялька в Україні – лялька мотанка, що зроблена з тканини та ниток. Це один з найдавніших символів, який єднає різні культури і традиції. Лялька – мотанка – українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг. Здавен у кожній родині лялька – мотанка виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду, символом матері – прародительниці та зв’язку між поколіннями, одна із найдревніших іграшок і сакральних (священих) істот нашого народу, якій тисячі й тисячі років.

Вже не перший рік ведеться проектна пошукова робота, в гуртку «Іграшка – сувенір» Центру дитячої та юнацької творчості(керівник Н.Любінська) проблема якої: Лялька – мотанка, оберіг українського народу. Одним з етапів практичної частини проекту стало проведення відкритого заняття на тему: Виготовлення пасхального сувеніру за народними традиціями. Лялька – оберіг.

Мета заняття: створення умов для розвитку компетенцій особистості таких,  як:

  • пізнавальної, що забезпечує розвиток  інтересу та подальше ознайомлення з історією виникнення, національними традиціями та особливостями виготовлення ляльок;
  • практичної, що сприяє закріпленню вмінь та навичок, отриманих під час виготовлення ляльок на попередніх заняттях;
  • творчої, що забезпечує формування творчих здібностей;
  • соціальної, що сприяє вихованню дбайливого, шанобливого ставлення  до звичаї і традицій українського народу, популяризації народних промислів; вихованню акуратності та працелюбності; забезпечує формування естетичного смаку.

Протягом  заняття педагог використовував різні методи навчання: «Мозковий штурм», вікторина запитання – відповідь, відео – презентація,  інформаційне повідомлення, та багато інших. Багатий ілюстративний та роздатковий матеріал, заздалегідь підготовлені технологічні картки. Все заняття було пронизано духом та традиціями українського народу, звучали українські народні пісні та мелодії.

Діти з захопленням виготовляли ляльку – оберіг, вкладаючи в кожну із них  всю душу.

   

    

     

Кожна лялька вийшла неповторна та індивідуальна.

В заключній частині заняття  Надія Вікторівна розповіла дітям цікаву біблейську притчу «Про мудриця та хитруна» мораллю якої був висновок, що все в наших руках.                           

Педагог висловив щирі побажання, щоб кожна виготовлена лялька стала справжнім оберегом для кожної  родини.

                                                            Н.Любінська, керівник гуртка «Іграшка – сувенір»

Переглядів: 230 | Додав: Знамянський_ЦДЮТ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar