Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Грудень » 4 » Оберіг на кухню
22:17
Оберіг на кухню
12
Зараз на часі є актуальним відродження національних традицій та підняття патріотичного духу підростаючого покоління. Кожен педагог в своїй роботі намагається віднайти цікаві форми та методи роботи по сприянню становлення патріотичного духу та відродження національних традицій в серцях та душах  підростаючого молодого покоління.

Так  керівник гуртка «Іграшка-сувенір» Центру дитячої та юнацької творчості Любінська Надія Вікторівна організувала та провела відкрите заняття на тему: «Оберіг для рідної оселі»
12
Мета заняття: формувати практичні навички художньо-творчої діяльності, поглибити  знайомство вихованців з народним декоративно-ужитковим мистецтвом, його  символікою, оберегами; засвоїти  прийоми виготовлення оберегів; продовжити формувати знання про лікарська рослини рідного краю; розвивати моторику пальців, окомір, посидючість, художній смак та  інтерес до історичної  культури нашого народу; виховувати шанобливе ставлення до матеріальних і духовних  
цінностей  українського народу.
Очікуваний результат: створення оберегу на кухню власними руками.
Педагог ознайомила всіх присутніх з усіма основними поняттями «Оберіг» та його призначеннями.
Слова «Оберіг»  походить від грец. слова -«берегиня» - земля, богиня землі.
Оберіг – це предмет,призначений оберігати свого господаря, його оселю.
Оберіг приносить любов та щастя до кожної оселі.

12
В залежності від призначення оберега основу оздоблюють елементами композиції, символами – мініатюрними предметами, зображенням віника, рушника, горщика, хліба, тварини, тощо. Щоб зробити оберіг на любов, народження дитини, багатства, щастя. Кожна рослина, кожний предмет, який використовують в оберегах, має символічне значення. 

Важливе значення має місцевість, в якій виготовляють обереги. Для оберегів кожного краю нашої рідної України є свої характерні ознаки. В оберегах нашого регіону використовують такі рослини і плоди: соняшник-енергія сонця, радість, добро; калина – символ жіночої краси; часник, цибуля – від злих духів; лавровий лист – слава та успіх.

За давніми традиціями українського народу жоден дім не обходився без оберегів. Ще первісні люди на скелях малювали умовні знаки – символи, тобто обереги. Мініатюрні зображення символів (хліб, рушник, підкова, тощо) використовували в різних обрядах. Люди вірили, що обереги захищають та охороняють від хвороб, від лихого ока, різних бід. Багато що змінилось з того часу, але як. і в давнину , людина прагне захистити свій дім і  себе від усяких негараздів та нещастя.

Ми згадали, що часник має корисні – лікувальні властивості, але не тільки. Він ще й є оберегом, символом здоров’я та сили. Оберегом від злих духів.

Під час заняття педагог використовував інноваційні методи навчання, а саме: відео-метод, фіто-хвилинку, елемент дослідження, інноваційну хвинку-розминку «Дощ» та вправу «Паркан думок» що сприяло чіткому формуванню як теоретичних так і практичних знань та вмінь у вихованців.

Протягом заняття лунали українські мелодії, які налаштовували всіх вихованців на позитивний настрій та активну творчість.

Заняття пройшло вдало, кожен вихованець впорався з поставленим  завданням виготовивши прекрасні обереги на кухню у вигляді косички оздобленої декоративним часником, лавровим листом, червоним перцем.

Н.Любінська, керівник гуртка «Іграшка-сувенір»

Переглядів: 137 | Додав: Знамянський_ЦДЮТ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar