Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Березень » 2 » Творчими стежинами народних обрядів
13:50
Творчими стежинами народних обрядів
12
Оберіг -  найдревніший амулет щастя і гаразду,чарівний предмет,що призначений захищати свого власника, також вважається, що може принести удачу, попередити про небезпеку, поліпшити стан здоров’я, через це обереги зажили неабиякої популярності ще з давніх - давен.

Люди пов’язували віру в добро, успіх, щастя з певними силами в  оберегах. Обереги завжди мали захищати людей від і їх світ від негараздів: нечисті, нещастя, злиднів,захворювань, смерті худоби,псування харчів тощо.

Оберіг призначений для того,щоб створити захисне поле між своїм  власником і небезпекою, магічно - захистити його, зробити невидимим і невразливим до неї. Або ж відстрашити небезпеку, чи наділити те, що він охороняє захисними властивостями,здатними чинити опір злу.

12
Нині прикрашати свої будинки оберегами є не тільки традиція, а й певно модна тенденція. Вихованці гуртків ЦДЮТ «Незвичайне поряд» (керівник С.Кондратьєва), «Малюнок, графіка, живопис» (керівник С.Цатурян) на відкритому бінарному  занятті вчилися оздоблювати раніше зроблений з солоного тіста, ґудзик.  Чому, вибір припав на ґудзик? Бо він теж оберіг, талісман.  Тому, що це найперший оберіг.  Наші пращури  вірили в те, що  ґудзики  наділені магічними значеннями і можуть здійснювати мрії.

Українською «ґудзик» від слова  «ґудзь», російською «пуговица» від слова «пугать», англійською «batton»  від слова бутон. Щоб такий оберіг, як ґудзик почав діяти, його потрібно було пришити певним чином до одягу. Наші предки пришивали ґудзик тільки з виворотної сторони. Люди вірили, що має значення не тільки, який ґудзик і куди пришивати, але важливо, як він пришитий. В наш час,цей оберіг змінив форму,він став більшим і ним прикрашають інтер’єр кімнати, але  свого значення він не позбувся.

Діти з цікавістю і захопленням розмалювали ґудзики, переплітали стрічкою, створюючи певний малюнок ( ніби пришивали). На цьому  занятті  також були виготовлені заготовки у вигляді серця. Ці заготовки – ґудзики використають для виготовлення сувенірів до різних свят.

Свої повідомлення озвучили  «історики», «дизайнери» та «фольклористи». Кожна група дослідників намагалась розкрити місце виникнення, історичний розвиток, застосування матеріалів з якого були виготовленні ґудзики. Усі присутні: діти, колеги адміністрація закладу з цікавістю переглянули  відео презентацію.  Підвели підсумок виставкою – аукціоном, де  діти вибрали найкращі ґудзики. Творчого натхнення усім нам.
                                                                                    

С.Кондратьєва – керівник гуртка « Незвичайне поряд»

Переглядів: 85 | Додав: Знамянський_ЦДЮТ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar