Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Листопад » 30 » Урок народознавства «Вишивки барвисті кольори»
10:16
Урок народознавства «Вишивки барвисті кольори»
12
Українській вишивці, як одному з видів народного мистецтва, був присвячений урок народознавства «Вишивки барвисті кольори» та виставка «Талант людям на добро» майстрині Корнієнко Ю.М., організований  працівниками районного краєзнавчого музею для маленьких школярів. Гурківці Цатурян С.В. та Кондратєвої С.І. ознайомилися з роботами майстрині з м.Знам’янки Корнієнко Юлії Миколаївни.

Гуртківці дізналися, що історія народної вишивки в Україні іде коренями в глибину століть. Дані археологічних розкопок і свідчення мандрівників та літописців підтверджують, що вишивання як вид мистецтва в Україні існує здавна. Вишивкою, за свідченням Геродота, був прикрашений одяг скіфів. Знайдені на Черкащині срібні бляшки з фігурками чоловіків, які датуються VІст., при дослідженні показали ідентичність не лише одягу, а й вишивки українського народного костюма XVIII-XIX ст. Арабський мандрівник Х ст.н.е. у своїх розповідях про русів зазначає, що вони носили вишитий одяг. 
12

На жаль, пам`ятки української вишивки збереглись лише за останні кілька століть, але й цього достатньо, щоб виявити, що елементи символіки орнаментів української вишивки співпадають з орнаментами, які прикрашали посуд давніх мешканців території України доби неоліту, трипільської культури.

Директор музею Лутай Оксана Олександрівна розповіла дітям, що вишивки, передаючи характерні ознаки місцевості, відрізняються один від одного орнаментом,  виконанням і гамою кольорів. Техніка виконання робіт деяких наших майстринь специфічна ,не притаманна нашому регіону, адже живуть у нас, крім українців, росіяни, молдовани, білоруси та ін. національності.  

С.Цатурян, керівник гуртка «Малюнок.Графіка.Живопис»Переглядів: 127 | Додав: Знамянський_ЦДЮТ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar