Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Січень » 17 » Засівали, щедрували, віншували добром
07:03
Засівали, щедрували, віншували добром
12
Зимові свята – це  завжди очікування святкової казки, дива, піднесений настрій. Це – новорічні вітання та щедрі побажання, смачна кутя, гостини. Здавна у народі говорили: якщо на зимові свята в хаті колядують та щедрують – увесь рік буде щасливим та багатим.

Керуючись доброю українською традицією вихованці гуртка "Ляльковий театр" (кер. К.Зайченко) ходили гуртом посівати та щедрувати. Гуртківці довго і наполегливо готувалися до свого першого святкового вертепу. 
12

Складали постановку для «Водіння кози», вивчали пісні, вживалися в харизматичні образи героїв, притаманних цьому обряду та заздалегідь вибрали організації, де будуть щедрувати.  

Так, у першочерговому списку вихованців були: Знам’янський центр дитячої та юнацької творчості, відділ освіти Знам’янського міськвиконкому, Знам’янський РВ КВІ, Знам'янський МРВ Управління ДСНС та товариство з обмеженою відповідальністю "Т-М-С", Знам’янська міська рада.
12

Щедрувальники вдягнені в українські національні костюми та  героїв вертепу - Кози, Циганок, Меланки, звеселяли глядачів веселими та жартівливими щедрівками – обрядовими піснями, в яких славили господарів та всіх присутніх, бажали їм щастя, здоров’я та достатку. Чого тільки не відбувалося в приміщеннях установ та організаціях  - і Козу лікували, з циганами торгувалися, не забули і про Меланку - господиню яка, до речі, "гарно" прибиралася в фойє установ, закликаючи до нього благополуччя, добробут та духовні сили.

- Сію, вію, посіваю

Щастя й долі вам бажаю, - співали щедрувальники старовинну пісню, і, звичайно, посівали «жито й пшеницю і всяку пашницю».
12

Учасники вертепу від душі побажали господарям щастя, миру, добробуту та достатку. Господарі теж не залишилися у стороні, не тільки подякували та поаплодували юним артистам, але й пригостили солодкими гостинцям та й позолотили Козі копитця.

Святкове посівання стало справжнім відродженням народних прадавніх традицій, що є так важливо для нашого молодого покоління. І нехай всі побажання, що лунали  в цей святковий день здійсняться, як для всіх працівників установ та організацій, які з радістю приймали наш вертеп так і  для самих щедрувальників та пересічних людей, які щиро зичили щонайкраще.

Керівник гуртка "Юні друзі природи"
К.Зайченко

Переглядів: 75 | Додав: Знамянський_ЦДЮТ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar